سئوي سايت مخفف چيست؟

سئوي سايت مخفف چيست؟

 

صحيح در همين لحظه كه وارد اين كاغذ شديد در اولين پلكان و مرحله فراگرفتن سئو ايستاده‌ايد . جايي كه حتمي نيست هيچ پيش‌زمينه و علم پيشين در امر سئوي سايت داشته باشيد . بديهي‌ترين و اساسي‌ترين نياز بعد از گذراندن آموزش‌هاي فعال‌سازي كسب‌وكار آنلاين و ساخت وب‌سايت تجاري , شناخت با اصول بهينه سازي وب سايت ( به انگليسي : SEO و مختصر Search Engine Optimization ) است .

ما شما را در ميانه‌ راه صرفا نمي‌گذاريم و تا پايان قدم‌به‌قدم شمارا در مسير ايجاد اشتغال آنلاين ملازمت و همراهي مي كنيم . پس سواي ذره‌اي دودلي و اضطراب اين مقاله را مطالعه كنيد . در‌صورتي‌كه سوالي در ذهن‌تان صورت گرفت حتما در انتهاي همين پست بپرسيد تا پاسخگوي شما باشم .

خب! بهتر است با يك سوال معمولي آغاز كنيم . موتور كاوش چيست؟!

موتور كاوش چيست‌ و چرا تا اين ميزان حياتي است؟

 

مراحل كلي همت موتور كاوش مثل مامان يك پسربچه بي‌نظم و بازيگوش است كه هيچ‌وقت نمي‌داند وسايلش كجاست! صرفا كافي است مادرش را صدا بزند تا در كمترين زمان وسايل مورد نيازش را پيدا نمايد .

 

فضاي مجازي دنياي بزرگي است و بي‌نهايت وب‌سايت و سرويس ها را در خويش جاي داده‌است كه ما از وجود اكثري از آن ها بي‌خبريم . اين موتورهاي كاوش ميباشند كه در تمام ساعات شبانه‌روز درگير به بررسي وب‌سايت‌ها و سرويس ها دنياي مجازي مي باشند .

صرفا كافي است شما تحت عنوان استفاده كننده اين فضاي مجازي خواهش خويش را به موتور‌هاي جستجويي مثل گوگل اعلام فرمائيد و آن‌ها تمام وب‌سايت‌ها و سرويس ها مربوط به درخواست شما‌را در كسري از ثانيه به شما نشان مي دهند .

طبق نهايي آمار سال 2018 , حدود 85 درصد از يوزرها براي كاوش و يافتن نيازهاي خويش از موتور جستجوي گوگل به كار گيري ميكنند .

بهينه سازي وب سايت يا اين كه بهينه‌سازي براي موتورهاي كاوش چيست؟

 

با صرفه سازي سايت مخفف كلمه ها Search Engine Optimization به معناي با صرفه سازي براي موتورهاي كاوش است . از آن جا كه گوگل بزرگ‌ترين موتور كاوش در دنياست , بهينه سازي سايت مبني بر معيارها و قوانين رتبه‌بندي گوگل انجام مي شود .

هر توشه كه كلمه‌اي را در گوگل كاوش ميكنيد با يك ليست بلند از نتايج مربوط به كاوش مواجه مي شويد كه اصطلاحا آن را SERP يا اين كه Search Engine Results Pages - به معناي كاغذ نتيجه ها كاوش - مي‌نامند . بيشتر مخاطبان از ورقه اوليه نتيجه ها بالاتر نمي‌روند و در به عبارتي صفحه علي الخصوص در سه سطر اوليه ليست , به جواب سوال خويش مي‌رسند و ادامه نتايج را بررسي نمي‌كنند .

براين اساس شما تحت عنوان صاحب و مالك يك كسب‌و‌كار آنلاين بايد تمام تلاش‌تان را به‌كار ببريد تا وب‌سايت شما با عبارات جستجوي مرتبط در صفحه ابتدا و حتي در اولي سطر نتيجه ها موتور كاوش گوگل ظواهر و مشتري و فروش شما مضاعف شود . بهينه سازي وب سايت در واقع تيم تلاشي است كه شما چهت نيل به اولِ ليست گوگل انجام مي‌دهيد .

onpage seo يا اين كه درون صفحه چيست؟

 

در onpage seo ( به انگليسي : On Page ) در واقع تمركز روي يك برگه يا اين كه نشاني تارنما است تا بتوانيم آن‌را از نگاه فني بررسي و بهينه‌سازي كنيم . سئوي وب سايت تكنيكال چيست؟

 

در سئوي وب سايت تكنيكال تمركز شما مي بايست روي ظاهر‌سايت , پيكربندي كلي , كيفيت محتوا و مساله فني و پيدايش نظير واكنش‌گرايي باشد . براي رعايت سئو سايت تكنيكال سايت شما نبايد هيچ خلل فني داشته باشد و در تمام دستگاه‌ها نظير موبايل و تبلت بدرستي نمايش داده شود و اما بايد حواستان به مشتري مداري نيز باشد و محتوا‌هاي جالب و مخاطب‌پسند ساخت فرمائيد .

 

سئوي خارجي چيست؟سئو فرنگي يا اين كه خارج صفحه چيست؟

 

 

سئو آف پيج ( به انگليسي : Off Page ) خلاف onpage , گروه اقدامات و كارهايي است كه بيرون از محيط وب‌سايت براي بهبود رتبه سايت خويش انجام ميدهيم , در واقع ما درسايت‌هاي داراي اعتبار ديگر به معرفي وب سايت خويش مي پردازيم .

تكنيك هاي داراي اهميت در سئو

بهينه سازي وب سايت كلاه سپيد : كاري بكن بهر اجر خير سيخ بسوزه خير كباب

 

در سئو كلاه سفيد حق تقدم نخستين جلب رضايت مشتريان و مخاطبين وبسايت است بطوريكه مقررات سئو سايت نيز رعايت شود .

سئوي سايت چه چيزي است

. در‌حالتي كه قصد يك شبه ره صدساله رفتن داريد , اين روش با صرفه سازي سايت به هيچ وجه براي شما مطلوب نيست اما در صورتي ميخواهيد در نتايج اول گوگل ماندگار و پر‌قدرت باشيد راهي جز انتخاب white hat seo نداريد .

به ابلاغ ديگر با سئوي سايت سپيد ديرتر به فيض مي‌رسيد ولي زيرا تمام ضوابط گوگل را بدرستي رعايت ميكنيد , گوگل به شما اعتماد مي نمايد و درنتيجه به سادگي شمارا از نخستين ليست كاوش حذف نمي‌كند .

سئوي وب سايت خاكستري چيست؟سئو كلاه خاكستري : زيرآبي رفتن

 

باصرفه سازي وبسايت خاكستري نظير بدور زدن دوربين‌هاي طرح راه‌بندان از كوچه و پس‌كوچه‌هايي است كه هنوز در آنان دوربين نصب نشده . براي استعمال از اين روش بايستي آشنايي كافي از مسيرها و روش‌هاي انجام فعاليت داشته باشيد . ولي مراقب باشيد كه مدام خطر گيرافتادن و جريمه شدن همراه شماست!

باصرفه سازي وبسايت كلاه سياه چيست؟سئو كلاه سياه : مژدگاني كه گربه ما عبادت كننده شد!

 

در سئوي سايت سياه ما تظاهر مي‌كنيم كه به تمام ضوابط و خطوط قرمز‌رنگ موتور‌هاي كاوش احترام مي‌گذازيم در‌حاليكه به هيچ‌يك از قوانين پايبند نيستيم و سعي بر فريب‌دادن گوگل داريم . با اين روش خيلي زود به جايگاه اوليه نتايج كاوش ميرسيد البته بسرعت از اين رده سقوط مي كنيد و چه بسا ممكن است از حاصل كاوش براي مدام حذف گرديد كه اصطلاحا به آن پنالتي شدن وب سايت مي گويند .

 

چرا ديجيتال ماركتينگ شما براي تنفس به بهينه سازي وب سايت نياز دارد؟

بسياري از كسب‌و‌كارها مي‌دانند ( يا اين كه فكر‌ميكنند , مي‌دانند! ) كه براي موفقيت و بسط تجارت آنلاين به موتورهاي كاوش و سئو نياز دارا هستند .

چه كسب‌وكارهاي كوچك و چه بزرگ‌ترين برند‌هاي فضاي مجازي , كليه و همگي - در هر سطحي كه باشند - چهت نيل به سطح سپس به سئو نياز دارند . به‌دنبال براي ثابت اين سخن دلايلي را مطرح مي كنم .

افزايش راه‌بندان سايت1 - ‌ موتورهاي كاوش بيشترين ازدحام را بسمت وب سايت شما سوق دهي مي‌كنند!

 

جستجوي طبيعي يا اين كه راه‌بندان بي واسطه از گوگل , بازديدكنندگان متعددي را به وب سايت شما مي‌كشاند و از اين راه شمارا به درآمد و سود مي رساند .

 

گوگل بخش قابل توجهي از بازار كاوش را از رقباي ديگر نظير Bing Yahoo , Yandex , Baidu , ربوده است . اين به اين مضمون‌ است كه تمامي موتورهاي كاوش بضاعت ساخت ازدحام و برندينگ حرفه‌اي براي شما را ندارند . همانطور كه تا قبل از اين نيز گفتم گوگل سهم 85 درصدي بازار كاوش را در دست دارااست . در صورتي‌كه نگاهي به ليست مطالب جست و جو شده در گوگل بياندازيد از حاصل آن شگفت زده خواهيد شد . بين جستجو‌ها از عبارت شام چي بپزم تا نظريه تكاملي داروين , و علم ها فلسفه همگي چيز به چشم‌تان مي‌خورد!

با دقت به اين مورد ها , تماما واضح است كه شما بايستي از قانون ها گوگل پيروي نمائيد تا دل اورا بدست آوريد و گوگل نيز مقابل با سخاوت‌مندي منجر افزايش ازدحام وبسايت شما شود .

جلب اعتماد بازديدكنندگان سايت2 - ‌ با صرفه سازي وبسايت اعتماد و اطمينان مشتريان را به شما پيشكش مي‌كند

 

انگيزه هر سئوكار زبده , ساخت يك تجربه كاربري واضح و مفيد از وب‌سايت انگيزه است و با اين‌راه بسراغ به كارگيري از onpage seo و فرنگي مي‌رود چون گوگل شايسته ترين و موثرترين بستر اعتماد‌سازي براي مشتريان است .

بايستي بدين نكته توجه نماييد كه براي ساخت يك اعتبار ماندگار نياز به طاقت , كارايي و تعهد داريد تا اعتماد بازديد‌كنندگان تارنما را بدست آوريد . قبلي از هر چيزي بايستي كاري كنيد كه گوگل به شما اعتماد نمايد در سود مخاطبان نيز به شما اطمينان خواهند كرد .

نوشته شده توسط ثنايي | ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲:۵۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |