بهينه سازي سايت تكنيكال ( Technical SEO ) چيست؟

بهينه سازي سايت تكنيكال ( Technical SEO ) چيست؟

همانطور كه در مقاله On - page SEO چيست؟ حرف كرديم , سئوي سايت و با صرفه سازي از سه بخش اساسي درست شده شده‌است . كه يك كدام از آن‌ها هم سئو سايت تكنيكال يا اين كه سئو سايت فني هست . در مقاله سئوي وب سايت تكنيكال ( Technical SEO ) چيست؟ در اين زمينه بيشتر سخن ميكنيم و به بررسي فاكتور هاي با اهميت آن مي‌پردازيم . 

سئو وب سايت تكنيكال يا اين كه بهينه سازي سايت فني در واقع بر ذيل ساخت هاي وب سايت متمركز است . استفاده صحيح تكنيكال سئوي سايت منجر مي شود دسترسي به وب سايت براي يوزرها بهبود يافته و موتور هاي جست و جو راحت خيس با آن رابطه بر قرار مي نمايند.

https://ismaeilsahab.ir/category/technical-seo/

يكي‌از شايسته ترين نكاتي كه در بخش سئوي وب سايت تكنيكال موجود هست , اين است كه با يكبار سئو وب سايت و سئوي سايت خويش , مي‌توانيد براي مدام از آن مطمئن باشيد . يعني نيازي به پياده سازي مجدد آن نيست . نكته ديگر آن كه سئو وب سايت تكنيكال به عبارتي بهينه سازي وب سايت فني است . پس در‌حالتي كه در جايي با تيتر سئو سايت فني مواجه شديد از آن تعجب نكنيد .

مهم ترين فاكتور هاي سئو سايت تكنيكال :

 

تلفن همراه فرندلي :

 

امروزه درصد بالايي از گوشي ها هوشمند مي باشند . و بخش اعظمي از اشخاص براي انجام هر چه سرعت بالا خيس فعاليت هاي خويش , و براي آن كه بتوانند در هر زمان و مكاني به وب و وبسايت ها دسترسي داشته باشند , تبلت را جايگزين رايانه و لبتاب كرده اند . به همين جهت يك كدام از موردها زياد كليدي در سئو وب سايت تكنيكال , طراحي وب سايت به طوري است كه با موبايل هاي تلفن همراه و تبلت هماهنگ شود . رعايت اين نكته منجر مي شود كه خوانايي و كاربرد تارنما شما براي كساني كه از ربات دسكتاپ به كارگيري نمي‌كنند , راحت خيس باشد .

 

مضاعف با اهميت است كه كاغذ وب سايت را براي به كار گيري يوزرها ريسپانسيو ( واكنشگرا ) نمائيد . يكي بودن محتوا , سرعت بالاي لود براي موبايل هاي هوشمند , عبور از آزمايش تلفن همراه فرندلي و گشوده شدن عكس ها در ورژن گوشي از نكات داراي اهميت در پباده سازي گوشي فرندلي مي باشند .

 

سرعت وبسايت :

 

يكي ديگر از فاكتور هاي بهينه سازي وب سايت فني وب سايت , سرعت بالاي آن در بارگذاري شدن است . در حالتي كه وب سايت به كندي بالا بيايد منجر عدم رضايت استفاده كننده و در سود امتياز تحت خيس گوگل و ديگر موتور هاي جست و جو به وبسايت خواهد شد . شايسته ترين زمان براي بارگذاري شدن يك تارنما , كمتر از 7 ثانيه است و هر چه اين سرعت فراتر برود , احتمال ترك تارنما به وسيله استفاده كننده هم فراتر مي‌رود .

 

لود عكس هايي با سايز هرچه كمتر , پرهيز از نصب پلاگين هاي غير لازم , فشرده كردن كد هاي خروجي تارنما , به كار گيري از قالب هاي سبك و … به ارتقاء سرعت وب سايت شما امداد مي نمايد . پس مورد مهمي زيرا ارتقاء سرعت را قرباني مساله فرعي همچون تزيينات تارنما نكنيد .

https://ismaeilsahab.ir/google-fred/

فاكتور هاي اكثري در بهينه سازي وب سايت تكنيكال موجود هست كه در بخش دوم همين مقاله به ابلاغ آنها خوا هيم پرداخت . به دليل آن كه سئوي سايت تكنيكال يك كدام از قسمت هاي تخصصي هر وب سايت است و به صورت معمولي و خلاصه نميشود آن را تعريف كرد . پس با ما همراه باشيد .

به تيم كار هايي كه براي بهبود سكو سئو و ارتقا محبوبيت وبسايت از حيث موتور هاي جست و جو صورت مي‌گيرد را سئو وب سايت تكنيكال مي‌گويند . در سئوي سايت تكنيكال مقررات و استانداردهايي را بايستي رعايت كرد تا شاهد بهبود و تلاش كلي وبسايت شويم .

 

براي سئوي وب سايت مهم ترين گام , اعتنا به ساختار داخلي صفحه ها است اين‌كه تمام المان ها در درون تارنما ( كدنويسي يا اين كه پباده سازي ) رعايت شوند . در شرايطي كه برنامه نويسان هنگام كدنويسي تارنما , مطابق اصول سئو وب سايت را پياده سازي نمايند , فهم و شعور محتوا براي ربات هاي گوگل و همينطور براي يوزرها معمولي خيس مي شود و همينطور سبب ساز ارتقاء مرتبه در وبسايت ميگردد .

مهم‌ترين فاكتورهاي سئو سايت تكنيكال

 

ما در‌اين مقاله فاكتورهاي مهمي كه براي فراگيري بهينه سازي سايت تكنيكال در تارنما ها به فعاليت ميبريم را برايتان شرح خوا هيم بخشيد تا شما براي باصرفه سازي تارنما خويش به كارگيري فرماييد :

 

۱٫ ارتقا سرعت وب سايت

ارتقاء سرعت نمايش ورقه براي يوزرها دوچندان اهميت دارااست و سبب بهبود جايگاه سئو شما مي شود . سرعت صفحه هاي يكي فاكتورهاي كليدي براي موتورهاي جست و جو است كه بر روي منزلت وبسايت و كيفيت آن تاثير مي

بهينه سازي سايت تكنيكال

وب وب سايت هايي كه سرعت بالايي دارا‌هستند در مقايسه با وب سايت هايي كه سرعت كندي دارا‌هستند , مقام برتري خواهند داشت .

 

همينطور ميانگين استاندارد براي بارگذاري وب سايت بايستي در ميان ۴ – ۷ ثانيه باشد البته خوبتر است سرعت بار گذاري از ۴ ثانيه بيشتر نشود تا احتمال خروج يوزرها از تارنما كمتر شود .

 

از تصاوير با حجم ذيل , استعمال كمتر از پلاگين ها , به كارگيري از قالب هاي با حجم كمتر , فشرده سازي كد هاي html و css در كدنويسي , به كارگيري از ابزار كش و… ; براي ارتقا سرعت وبسايت به كارگيري نمائيد تا فيض خير را ملاحظه كنيد .

 

۲٫ گونه بندي مطلوب براي ساختار وبسايت

در ساختار تارنما نكته اي كه بايستي رعايت شود مدل بندي كردن عبارات , براي يوزرها است . چراكه هنگام ورود يوزرها به وبسايت با تكنيك , ۳كليك با سهولت به داده ها درخواستي خويش دسترسي پيدا مي نمايند .

 

۳٫ استعمال از نماد گذاري

نماد گذاري در صفحه ها جزو فاكتورهاي اصلي گوگل است ; ربات هاي گوگل به وسيله نماد گذاري ها يا اين كه استانداردهاي schema , محتواي داخل وب سايت را بيشتر شعور مي نمايند و با لغت ها باطن تارنما رابطه بيشتري برقرار مي نمايند .

 

۴٫ ريسپانسيو بودن وبسايت

اين ايام اكثريت يوزرها براي مشاهده از وبسايت ها با موبايت يا اين كه تبليت وارد مي‌شوند به اين ترتيب نمايش درست سايت در تلفن همراه , بخشي از نكته هاي مهم گوگل است كه اعتنا ويژه اي به‌اين مبحث خواهد داشت و مي بايست در سئوي سايت تكنيكال به آن دقت كرد ; از جمله اين نكاتي كه بايستي رعايت كرد :

 

محتوا و تصاوير جان دار در وب سايت با ورژن تلفن همراه و دسكتاپ شبيه باشند .

 

از AMPاستفاده شود ( AMP يك كتابخانه نوشته گشوده است كه براي سعي بالا , سرعت و سئو به كار گيري مي شود ) .

 

سرعت بار گذاري ۴ ثانيه بيشتر نشود , كدهاي درج شده در گوشي تغيير و تحول نكند .

 

۵٫ باصرفه سازي صفحه هاي ۴۰۴

وقتي كه استفاده كننده به كاغذ اي از وبسايت مراجعه مي نمايد و ديگر آن كاغذ در وب سايت نيست و نشاني كاغذ در دست نباشد , با خطاي ۴۰۴ مواجه مي شود . اين صفحه هاي ممكن است تميز شده باشند يا اين كه نشاني آن ها عوض شده كرده‌با‌شد .

https://ismaeilsahab.ir/bait-and-switch/

درين مواقع خوب تر است , آن ورقه سوييچ اي براي رجوع به برگه داراي اهميت داشته باشد تا يوزرها از آن ورقه بيرون نشوند اين مسئله براي سئو مطلوب است .

 

۶٫ امنيت وب سايت ( SSL )

استعمال از ssl قسمتي از فراگيري سئو وب سايت تكنيكال به حساب آورده مي شود و حتما بايستي به امنيت وبسايت دقت كرد . ssl يك پروتكلي است كه جهت ارتقاء امنيت وب سايت براي انتقال داده ها به كارگيري مي شود و هزينه چنداني براي پرداخت نخواهد داشت .

 

۷٫ گزينش منوي مطلوب

منوها در سئوي وب سايت تكنيكال فراوان اهميت دارا‌هستند و با استعمال از پيوند هاي منو , دسترسي آسوده تري را براي يوزرها آماده مي‌آورد .

 

۸٫ ساخت نقشه وب سايت

نقشه ي وبسايت يا اين كه sitemap يك فولدر دربرگيرنده كدهاي xml است كه در هاست وبسايت جاي دارد . نقشه ي تارنما يكي اصلي ترين نصيب در يادگرفتن سئو سايت تكنيكال است به‌اين عامل كه sitemap نشاني صفحه ها را به موتور هاي جست و جو معرفي مي نمايد و آن‌گاه با به كارگيري از اين پوشه تمام صفحه ها در سايت ايندكس مي شود .

بهينه سازي سايت تكنيكال چيست؟ يك فرآيند فني تو مراحل سئو وب سايت به حساب آورده مي شود كه به خزيدن و ايندكس صفحه هاي به وسيله موتورهاي كاوش امداد مي كند تا خوب تر بتوانند به صفحه ها وب سايت شما دسترسي پيدا نمايند و فارغ از هيچ مشكلي شعور از مضمون‌ كلي وبستتان داشته باشند .

 

تكنيكال گفته مي شود زيرا انگيزه حياتي از بهينه سازي وب سايت تو اين بخش با صرفه سازي زيرساخت يك وبسايت است .

 

براي فهم و شعور اين معنا در تصوير ذيل به نمودار نگاه نمائيد بهينه سازي سايت به سه بخش اساسي تقسيم مي شود :

 

·         سئو سايت تكنيكال

·         onpage

·         سئو آف پيج

 

سئوي آن پيج بر روي ورقه داخلي وب سايت اعمال مي شود و بيشتر با محتوا سرگرم مي باشد كه شما با ساخت محتوايي كيفيت بالا و كردار تجربه خوش آيند براي استفاده كننده مي‌تواند به مشاجره بك لينك و پيوند سازي شما كه در سئوي آف پيج اهيمت بالا دارااست نيز ياري دهد و اين فعاليت براي ارتقا اعتبار در حين فرايند جايگاه بندي امداد خواهد كرد .

نوشته شده توسط ثنايي | ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴:۳۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |